واقعا طراحی سایت چیست؟

آنچه که امروزه بعنوان “طراحی سایت” از آن یاد می شود. دربردارنده مجموعه متنوعی از تخصص ها می باشد که از آن جمله می توان به برنامه نویسی ، گرافیک ، روانشناسی رنگ ، هاستینگ و دیتا ماینینگ اشاره نمود. البته بسته به نیازمندی های سفارش دهنده ممکن است نقش هر یک از این تخصص ها پررنگ تر و یا کمرنگ تر باشد. ایجاد یک سایت ممکن است در نگاه اول کار ساده ای به نظر بیاید اما در عمل فاکتورهایی مانند پایداری سایت، جذب مخاطب و شخصی سازی امکانات سایت نیاز به صرف تلاش و دانش بیشتر را اجتناب ناپذیر خواهد نمود.

ما طراح سایت هستیم

طراحی سایت یکی از خدماتیست که رافاتل به مشتریان خود ارائه می دهد. ما با به کارگیری دانش و تجربه در تمامی مراحل طراحی سایت در کنار شما خواهیم بود.


ویژگی های یک وب سایت خوب

اگر شما قصد سفارش طراحی سایت را دارید لازم است فاکتورهای مهم یک وبسایت خوب را بدانید و آنها را از ما بخواهید.
در اینجا به ذکر چند تا از این فاکتورهای مهم می‌پردازیم:
  • زیبایی و خلاقیت: این مورد بر خلاف سایر موارد به سادگی قابل اندازه گیری نیست و بیشتر باید به دنبال این باشیم که رضایت شما به عنوان سفارش دهنده جلب شود. ما برای این منظور در مراحل اولیه‌ی طراحی سایت تا سه نمونه اتد طراحی اولیه را میتوانیم به شما ارائه دهیم تا در نهایت طرح سایت به سلیقه شما نزدیک شود
  • طراحی ریسپانسیو یا واکنش گرا: وبسایت شما باید بتواند در دستگاه های مختلف و با سایز های مختلف مانیتورها به خوبی و زیبایی دیده شود. به عنوان مثال در گوشی های موبایل و نیز در لپتاپ.
  • سئو: یک وبسایت خوب باید خود را به درستی به موتورهای جستجو از جمله گوگل معرفی و عرضه کند هم از نظر فنی و هم از نظر محتوایی که ما در رافاتل در هر دو مورد کنار شما خواهیم بود
  • پنل مدیریت کارآمد برای محتوای سایت: یکی از نیازهای اساسی یک وبسایت موفق این است که یک کنترل پنل حرفه ای و ساده فهم داشته باشد تا مدیر بتواند به راحتی محتوای سایت را به روز آوری کند.
  • سرعت بارگزاری سایت: سرعت سایت یک فاکتور بسیار مهم است که اگر مناسب نباشد هم موجب رنجش بازدیدکنندگان بوده و هم اینکه سئوی سایت تحت تاثیر منفی قرار خواهد گرفت.
  • قابلیت گسترش در آینده: شاید شما جزو آن دسته از سفارش دهندگانی باشید که میگویید در آینده قصد ایجاد تغییر در ساختار وبسایت خود را ندارید. ولی ما بدون توجه به اینکه شما چه ذهنیتی دارید همواره تلاش داریم وبسایت‌هایی را تولید کنیم که در صورت نیاز شما در آینده بتوان به سادگی آن را گسترش داد و بخش‌های جدید به آن اضافه نمود و یا بخش‌های قبلی را بسته به نیاز بتوان تغییر داد.

روال کاری ما برای طراحی سایت